Infinite Design Free – vektorové kresby pre Android

Autor: | Publikované: 10. januára 2015
Článok obsahuje tieto témy:  ,

Dizajnéri, grafici, ale aj laici oceňujú, keď môžu na svojom tablete alebo smartfóne kresliť a maľovať. Pre tých, ktorí majú o niečo vyššie nároky a chcú vo svojom zariadení pracovať priamo s vektorovou grafikou, je určená bezplatná aplikácia Infinite Design Free.

 

 

Aplikácia je bezplatná, pracuje na Androidoch 3.0 a novších, jej veľkosť je prijateľných 18 MB.

Umožňuje tvorbu vektorovej grafiky tak, že najprv si prstom nakreslíte požadované skice a následne viete meniť ich obrysy a línie podľa potreby a v medziach vektorov zobrazených v tvare šipiek. Bezplatná verzia ukladá súbory do formátu PNG alebo JPEG.

Platená verzia potom dokáže prácu ukladať okrem iného aj do progresívneho formátu SVG, ktorý nachádza čoraz väčšie uplatnenie na webe. Výhodou formátu SVG je, že sa dá zobraziť na každom type zariadenia a jeho veľkosť je variabilná, relatívna. Je to akoby ste donekonečna zväčšovali PDFko s grafikou v krivkách.

Aplikácia umožňuje aj priame zálohovanie napr. na Dropbox. Jednoznačne odporúčam vyskúšať.

Stiahnutie:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brakefield.idfree

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Vybrané príspevky »

Slovenský tím sa intenzívne pripravuje na robotickú olympiádu v Mexiku, robot už má aj oficiálne meno

Veľkolepá medzinárodná robotická olympiáda FIRST Global sa nezadržateľne blíži. Pätica talentovaných stredoškolákov spolu s ich mentorom Adamom Kuklom pôjdu v polovici augusta reprezentovať našu krajinu do Mexika. Robotická stavebnica konečne dorazila a tím už budúcemu robotovi vymyslel aj netradičné meno – Aurel. Kým sa nechali inšpirovať? Naši chalani patria medzi hviezdy národných a medzinárodných robotických súťaží akou je […]

, , , , , , , ...
6. júna 2018

Najnovšie príspevky