Polovica finančných inštitúcií nerieši prevenciu pred podvodmi

Polovica bánk a platobných systémov (konkrétne 48%) preferuje riešenie kybernetických incidentov namiesto toho, aby investovali do nástrojov, ktoré by online podvodom zabránili. Ukázal to prieskum spoločností Kaspersky Lab a B2B International skúmajúci postoj finančných organizácií k informačnej bezpečnosti, vrátane opatrení týkajúcich sa ochrany pred internetovými podvodmi. Každá tretia finančná spoločnosť (29%) pritom verí, že je… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 28. augusta 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Polovica bánk a platobných systémov (konkrétne 48%) preferuje riešenie kybernetických incidentov namiesto toho, aby investovali do nástrojov, ktoré by online podvodom zabránili. Ukázal to prieskum spoločností Kaspersky Lab a B2B International skúmajúci postoj finančných organizácií k informačnej bezpečnosti, vrátane opatrení týkajúcich sa ochrany pred internetovými podvodmi.

Každá tretia finančná spoločnosť (29%) pritom verí, že je pre nich lacnejšie a efektívnejšie zaoberať sa incidentami až keď sa objavia, než sa pokúšať im zabrániť. V prípadoch, keď kybernetický podvod ohrozuje už aj účty klientov, iba 41% firiem prijíma opatrenia, ktoré zabránia opakovaniu podvodu v budúcnosti. Napríklad analýzu zraniteľností využitých pri útoku vypracuje len 36% spoločností a 38% spoločností kompenzuje straty. Najčastejším postupom firiem je snaha odhaliť pôvodcu útoku – pokúšajú sa o to dve tretiny (66%) opýtaných finančných organizácií.

 

Analytici spoločnosti Kaspersky Lab odporúčajú používanie komplexných metód ochrany pred online podvodom, ktoré ochránia klientov bánk na niekoľkých úrovniach. Platforma Kaspersky Fraud Prevention poskytuje ochranné kontrolné nástroje pre zariadenie na strane zákazníka i pre súčasti serverov v informačnej štruktúre banky. Dokáže na diaľku rozpoznať infikovanie zariadenia pomocou špeciálneho kódu vloženého do webových stránok banky. Viac sa o princípoch fungovania Kaspersky Fraud Prevention v prostredí internetového a mobilného bankovníctva dozviete v tejto štúdii, alebo si pozrite priložené YouTube video.

 

 

„Spoliehanie sa čisto na zmiernenie negatívnych dôsledkov podvodov by sa dalo prirovnať k liečbe príznakov, namiesto hľadania príčiny choroby. V tomto ohľade odporúčam nezabúdať na význam prevencie. Mnohé z popredných svetových bánk už zaviedli preventívne opatrenia proti kybernetickým podvodom, ale čo je znepokojujúce, mnohé finančné inštitúcie sa stále spoliehajú na „reaktívne“ odhaľovanie podvodov. Pritom každým rokom zločinci vymýšľajú stále sofistikovanejšie metódy útokov, a v prípade, že banky nerobia preventívne opatrenia, spôsobuje to rast finančnej počítačovej kriminality, čo napokon vedie aj k vyšším stratám,“ hovorí Ross Hogan, vedúci divízie prevencie pred podvodmi, Kaspersky Lab.

Do prieskumu „IT Security Risks Survey 2015“, realizovaného spoločnosťami Kaspersky Lab a B2B International, sa zapojilo viac ako päť tisíc zástupcov spoločností z 26 krajín, vrátane 131 bánk a platobných systémov.

Informácie o tomto príspevku

Vydané 28. augusta 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »



Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

  • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
  • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
  • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
  • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

    Budúcnosť softvérového dizajnu

  • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
  • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

    Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

  • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.