Téma Transparency pre Themer beta

Autor: | Publikované: 20. januára 2015
Článok obsahuje tieto témy:  , , , ,

Pred niekoľkými dňami sme priniesli článok o skvelej bezplatnej aplikácii THEMER v jej beta verzii, ktorá upravuje vzhľad domovskej obrazovky smartfónu. Postupne budeme predstavovať aj konkrétne témy, ktoré nás oslovia – prvou z nich je téma TRANSPARENCY.

Aplikáciu sme testovali na smartfóne Gigabyte GSmart Guru G1 (Recenzia), ktorý redakcii zapožičala spoločnosť ASBIS. Pre stiahnutie aplikácie kliknite na obrázok:

↓ Téma Transparency je jednoduchá, elegantná, v HD rozlíšení a ponúka to najpodstatnejšie, čo masový používateľ mobilného telefónu potrebuje. Jazyk témy je automaticky ten istý, ako je jazyk prostredia Androidu vo vašom telefóne. Domácnou obrazovkou je pravá obrazovka s bokeh fotografiou ako tapetou. Nachádzame na nej iba digitálne hodiny a päticu ikoniek na spodku stránky so vstupom do menu. Tento takzvaný dok je pevný, teda sa nemení ani pri presúvaní obrazoviek. Obsahuje odkazy pre vstup do číselníka, správ, e-mailu a fotoaparátu.

Ľavá obrazovka je napevno vybavená widgetom pre zobrazenie počasia, po stiahnutí témy sa všetko aktivuje správne a automaticky. Zobrazený je nielen počet stupňov v C, ale aj úroveň oblačnosti, sila vetra, vlhkosť a atmosférický tlak. V malých piktogramoch je zobrazená aj predpoveď na ďalšie dva dni – toto všetko je zabalené do veľmi jednoduchého pekného widgetu s pevným bielym a jemne tmavým transparentným pozadím. V dolnej časti obrazovky je pevný dok s odkazmi na funkcie a vstupom do menu.

Menu témy je veľmi jednoduché, má tri záložky a ďalšie sa dajú pridať. Nie sú však v slovenčine, ale iba po anglicky. Prvá záložka Categories sa mi pozdáva najviac, sú v nej aplikácie kategorizované podľa typu obsahu, ktorý sprostredkovávajú. Druhá záložka je Aplikácie (jedine ona je po slovensky)  a vo vertikálnom maticovom prehľade zobrazuje všetky aplikácie v mobile. V záložke Favorites sú len tie najpoužívanejšie.

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Vybrané príspevky »

Slovenský tím sa intenzívne pripravuje na robotickú olympiádu v Mexiku, robot už má aj oficiálne meno

Veľkolepá medzinárodná robotická olympiáda FIRST Global sa nezadržateľne blíži. Pätica talentovaných stredoškolákov spolu s ich mentorom Adamom Kuklom pôjdu v polovici augusta reprezentovať našu krajinu do Mexika. Robotická stavebnica konečne dorazila a tím už budúcemu robotovi vymyslel aj netradičné meno – Aurel. Kým sa nechali inšpirovať? Naši chalani patria medzi hviezdy národných a medzinárodných robotických súťaží akou je […]

, , , , , , , ...
6. júna 2018

Najnovšie príspevky