TOP5 o GSmart Guru G1

Tento smartfón vás jednoducho musí zaujať. Stojí iba 250 eur, má displej lepší ako iPhone 5S, výkon porovnateľný s Galaxy S4 a výborný systém Android Jelly Bean. Zhrnutie Gigabyte GSmart Guru G1 je špičkový smartfón, aj keď určité detaily by sme mu určite vytknúť vedeli. Lacné plastové kryty sú v kontraste s výkonným hardvérom, ktorý… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 1. augusta 2014
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , ,

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Tento smartfón vás jednoducho musí zaujať. Stojí iba 250 eur, má displej lepší ako iPhone 5S, výkon porovnateľný s Galaxy S4 a výborný systém Android Jelly Bean.

Zhrnutie

Gigabyte GSmart Guru G1 je špičkový smartfón, aj keď určité detaily by sme mu určite vytknúť vedeli. Lacné plastové kryty sú v kontraste s výkonným hardvérom, ktorý pracuje vo vnútri smartfónu. V každom prípade ide o Full HD+ smarfón, ktorý si zaslúži vašu pozornosť. 5 palcov kvalitného obrazu a krásneho výkonu pod 300 eur bol dlho snom každého priaznivca modernej techniky, teraz je realitou.
 

TOP1: Displej

GSmart Guru G1 je vybavený Full HD+ displejom (1920×1200px) s uhlopriečkou 5 palcov. To znamená jemnosť obrazu až 441 pixelov na jeden palec dĺžky. Ani človek s perfektným zrakom nie je schopný rozoznať jednotlivé pixely na displeji. Navyše, zobrazenie je založené na technológii IPS LCD, takže obraz je krásne čistý, jasný a zreteľný aj v exteriéri. Na dotyky reaguje veľmi citlivo, samozrejme podporuje multitouch. Keby sme mali vybrať iba jednu vec, pre ktorú by sme si mali Guru G1 vybrať za svoj, určite by to bol displej.

TOP2: Všetky moderné rozhrania

V otázke podpory komunikačných protokolov je GSmart Guru G1 na špičkovej úrovni. Základom je samozrejme podpora moderných mobilných sietí 2G a 3G (HSPA+, 42 Mbps; HSDPA). Výbava pokračuje rozhraniami Bluetooth 4.0, microUSB 2.0, Wi-Fi s podporou DLNA, b/g/n a hotspotu, pripravené je aj 3.5 mm audio a A-GPS. Snáď jediný skutočný nedostatok v komunikačnej výbave je absencia NFC a GLONASS. NFC by ste mohli využiť napríklad v spojení s menšími platbami, ako to umožňuje napríklad Tatrabanka – v prípade Guru G1 je však táto podpora odsunutá na vedľajšiu koľaj.

TOP3: Full HD kamera, 13 MPx fotoaparát, 5Mpx webkamera

Kamera v smartfóne GSmart Guru G1 je trocha diskutabilná. Určite si viem predstaviť, že by jej výrobca doprial o niečo viac pozornosti. Avšak pre bežného masového používateľa je splnením všetkých jeho očakávaní. Základom je podpora záznamu videa v maximálnom rozlíšení Full HD, teda 1920×1080 pixelov. Formát videa je MP4 a podporuje aj stereo zvuk.

Ako fotoaparát Guru G1 vyhotovuje 13-megapixelové fotografie s rozlíšením 4128 x 3096 pixelov. Fotky sú pekné, automatika ostrí relatívne rýchlo, ale ako to už býva, pri slabšom pohybe sú snímky rozmazané. Do určitej miery sa to kompenzuje nastavením režimu SPORT, ktorý však zároveň trocha fotky zmenší.

Veľmi oceňujem, že aj v telefóne pod 300 eur sa našiel priestor pre automatické zaostrovanie, LED blesk a funkcie automatickej detekcie tváre. To znamená, že automatika zaostruje cielene na tváre tak, aby boli spomedzi všetkých ostatných objektov najostrejšie. Nechýba ani podpora pre touch-focus (zaostrovanie dotykom na konkrétny objekt na displeji) a GPS značkovanie GEO-TAGGING.

Zaujímavosťou je, že webkamera umiestnená nad displejom nahráva tiež Full HD video a fotografie zhotovuje v rozlíšení až 5 megapixelov.

TOP4: Výkonný procesor a grafika

To, čo robí GSmart Guru G1 atraktívnym, je nielen jeho cena, ale predovšetkým pomer ceny k výkonu. Telefón obsahuje čipset s názvom Mediatek MT6589T, na ktorom je uložený dobrý 4-jadrový procesor Cortex A7 s frekvenciou 1,5 GHz a skvelá grafika PowerVR SGX544. V spojení s 2-gigabajtovou pamäťou RAM to znamená, že na tomto mobile spustíte tie najlepšie hry súčasnosti a všetky moderné aplikácie. Veľkú zásluhu má na tom operačný systém ANDROID 4.2 JELLY BEAN bez softvérovej úpravy a v slovenčine. Je však hanbou dodávateľa, že sa v menu vyskytuje veľa nekorektných prekladov a chýb.

TOP5: Cena

Už viackrát som spomenul, že telefón Guru G1 stojí pod 300 eur. To je taká tá magická hranica, ktorá je podmienená spotrebiteľským správaním. Pravda je taká, že podľa servera Heureka.sk sa dá Gigabyte GSmart Guru G1 zakúpiť už od 249 EUR, čo je jedným slovom fantastické. Výsledky porovnania cien jednotlivých e-shopov si môžete prezrieť tu: http://mobilne-telefony.heureka.sk/gigabyte-gsmart-guru-g1/

Informácie o tomto príspevku

Vydané 1. augusta 2014
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »



Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

  • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
  • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
  • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
  • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

    Budúcnosť softvérového dizajnu

  • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
  • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

    Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

  • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.