10 dôvodov, prečo budú počítače vždy aktuálne

Steve Jobs pri uvedení iPadu povedal, že začína éra za počítačmi. Dnes sa už o to viac zdá, že svet by pravdepodobne vedel fungovať bez stolových počítačov. Je zrejmé, že mobil, tablet alebo dokonca notebook lepšie sedia do vášho vrecka alebo batohu, ale všetky tieto zariadenia sú plné kompromisov. Či už ide o výpočtový výkon,… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 7. februára 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: ,

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Steve Jobs pri uvedení iPadu povedal, že začína éra za počítačmi. Dnes sa už o to viac zdá, že svet by pravdepodobne vedel fungovať bez stolových počítačov. Je zrejmé, že mobil, tablet alebo dokonca notebook lepšie sedia do vášho vrecka alebo batohu, ale všetky tieto zariadenia sú plné kompromisov. Či už ide o výpočtový výkon, veľkosť obrazovky alebo skutočne vysokú cenu.

 

Nie, ešte tu nie je nová éra bez počítačov. A tu je 10 dôvodov, prečo takáto doba ešte dlho nenastane.

 

  1. Stolové počítače sú lacné
    A platí to, či už kupujete nový počítač alebo používaný. Hlavným dôvodom je, že mobilné komponenty sú drahšie, pretože sú menšie a vyžadujú si drahšiu techniku. Počítačové komponenty nemusia byť také malé a zapadať do seba ako skladačka, pretože počítač poskytuje oveľa viac priestoru ako najväčší notebook.
  2. Sú výkonnejšie
    Počítačové procesory sú výkonnejšie ako korešpondujúce notebookové procesory. Procesory v mobiloch a tabletoch sú s nimi neporovnateľné. Notebookové procesory sú nielen menšie ako tie počítačové, ale aj používajú menej energie a produkujú menej tepla. Notebooky fungujú vďaka batérii, preto musia procesory chrániť životnosť batérie. Okrem toho sú stále náchylné na prehrievanie. Počítačové procesory majú „nekonečnú“ dodávku energie zo zásuvky a môžu byť obklopené chladiacim systémom, ktorý udržuje ich teplotu. Vďaka tomu sú omnoho rýchlejšie a výkonnejšie.
  3. Môžete do nich pripojiť tony vonkajších zariadení
    Povedzme, že chcete zapojiť externú myš a klávesnicu. Môžete zapojiť ešte USB kľúč, tlačiareň, slúchadlá a SSD disk? Do notebooku pravdepodobne nie. So stenšovaním notebookov klesá aj počet portov. Pri tabletoch je to ešte horšie. Počítače majú minimálne štyri porty a tony iných možností pripojenia vrátane eSATA, VGA, DVI, HDMI a niekoľkých audioliniek.
  4. Môžete mať extra veľký monitor alebo viac monitorov
    Väčší monitor alebo dokonca viac monitorov vás podľa štúdie urobia produktívnejšími. Najväčšia obrazovka notebooku má 17,3 palcov, čo je v porovnaní s 20 alebo 24 palcovým monitorom počítača významne menej centimetrov štvorcových. Väčšina notebookov nie je celkom dobre vybavená pre pripojenie viacerých monitorov, zatiaľ čo počítače sú na to stavané. Záleží to len na vašej grafickej karte, či môžete použiť dva, tri alebo štyri monitory pre maximálnu produktivitu alebo hru.
  5. Môžete na nich hrať (skutočné) počítačové hry
    Ak máme byť spravodliví, na trhu už sú hracie notebooky, ktoré sú naozaj dobré. Ale dá sa to skutočne porovnať s počítačom, ktorý má veľký monitor, super procesor a tri grafické karty? A prídavnú pamäť RAM?
  6. Oprava stolového počítača je jednoduchá
    Ak sa pokazí počítačový komponent, je jednoduché kúpiť si nový, či už je to grafická karta, monitor alebo dokonca procesor. Ale ak sa vám pokazí komponent z notebooku, prajeme vám veľa šťastia a plnú peňaženku.
  7. Môžete na ňom efektívne použiť kreatívny softvér
    Aby bol kreatívny softvér efektívne použitý, vyžaduje si výkonný procesor, high-end grafickú kartu, veľkú obrazovku a vonkajšie zariadenia – klávesnicu, myš a možno dokonca aj kresliaci tablet. Notebook s požadovanými špecifikáciami by bol drahý alebo fyzicky nemožný. Počítač s takýmito špecifikami by však bol schopný dobre prehrať tento softvér.
  8. Môžete ho recyklovať na veľa spôsobov
    Keď sa vám pokazí notebook alebo tablet, vaše možnosti recyklovania sú obmedzené. Počítač však môže byť recyklovaný rôznymi spôsobmi – ako domovský server, sieťové úložisko, môžete predať jeho súčiastky alebo dokonca použiť jeho monitor ako originálne akvárium pre rybičky.
  9. Počítače sú bezpečné a dlho vydržia
    Počítače sú neprenosné, čo je výhoda najmä ak ide o bezpečnosť a trvácnosť. Sú tiež ťažkou korisťou pre zlodejov, ktorí by sa museli najprv dostať do vášho domu a potom ho zložito poodpájať. Keďže s počítačom veľmi nehýbeme, nepoškriabe sa nám ani nespadne.
  10. Môžete si vystavať svoj vlastný počítačNaozaj každý si môže poskladať svoj vlastný počítač. Komponenty sú ľahko dostupné a aj cenovo prijateľné. Tejto téme sa venuje aj veľa webstránok a článkov, v ktorých nájdete užitočné rady ako na to. Predstavte si, že by ste chceli takto poskladať svoj notebook. Je to takmer nemožné a hlavne neefektívne.

 

Samozrejme, notebooky, tablety aj smartfóny sú bezpochyby dôležitou súčasťou nášho života. Ale kým budú počítače lacnejšie, výkonnejšie a univerzálnejšie, vždy budú mať v našom svete svoje miesto.

 

 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 7. februára 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »



Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

  • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
  • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
  • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
  • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

    Budúcnosť softvérového dizajnu

  • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
  • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

    Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

  • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.