Diagnose.me vie aj po slovensky

Minulý týždeň sa v bratislavskej EUROVEA konala tlačová konferencia predstavujúca projekt Diagnose.me. Málokedy sa stáva, že by slovenské startupy plnili skutočne hodnotný účel, Diagnose.me má za cieľ zachraňovať zdravie. „Zachraňovať zdravie“ píšem s trochou nadhľadu, avšak samotný projekt takýto potenciál skutočne má. Cieľom tvorcov je umožniť ľuďom z celého sveta, aby sa svoje RTG a… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 15. júna 2014
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Minulý týždeň sa v bratislavskej EUROVEA konala tlačová konferencia predstavujúca projekt Diagnose.me. Málokedy sa stáva, že by slovenské startupy plnili skutočne hodnotný účel, Diagnose.me má za cieľ zachraňovať zdravie.

„Zachraňovať zdravie“ píšem s trochou nadhľadu, avšak samotný projekt takýto potenciál skutočne má. Cieľom tvorcov je umožniť ľuďom z celého sveta, aby sa svoje RTG a CT snímky konzultovali so svetovými špecialistami. Umožňuje to práve platforma Diagnose.me, ktorá priamo spolupracuje so svetovou špičkou v oblasti rádiologie a bežným ľuďom umožňuje od nich získať stanovisko k vlastným diagnózam. Toto druhé stanovisko k už spracovanému posudku sa nazýva aj „second opinion“.

Poplatky špecialistov za spracovanie posudku (na základe dodaných snímkov, prípadne anamnézy) sa pohybujú na úrovniach od 80 do 250 eur, čo sú vzhľadom na získaný názor prvotriednych špecialitov prijateľné položky.

Doteraz bola služba dostupná v anglickom, ruskom a španielskom jazyku, odteraz je k dispozícii aj po slovensky. Táto jazyková mutácia znamená, že aj posudky od nemeckých špecialistov budú mať žiadatelia k dispozícii v slovenčine, preklad pritom zabezpečuje špecialista v danom obore.

Nižšie si môžete prečítať oficiálnu tlačovú správu k projektu:

Úspešný slovenský startup Ivana Štefunka a Lukáša Alnera, Diagnose.me, je celosvetová online rádiologická služba, ktorá združuje približne 100 špičkových svetových rádiológov. Snímky MRI, CT alebo RTG zdiagnostikujú od 50 € a za menej ako 48 hodín. Pacienti z celého sveta môžu takto získať nezávislý lekársky posudok a verifikovať si ním stanovenú diagnózu svojho prvého lekára. Okrem angličtiny, ruštiny, španielčiny, je webstránka Diagnose.me odteraz k dispozícii pre slovenských pacientov aj po slovensky.
„Môj spoločník Ivan Štefunko a ja sme boli konfrontovaní s krutými diagnózami. V Ivanovom prípade jeho vlastnou – životmeniacou a v mojom prípade diagnózou môjho malého syna. Frustrácie, ktorým sme čelili pri hľadaní odborníkov a uistenia sa v liečbe, nás inšpirovali k založeniu tejto spoločnosti. Dnes môžem s veľkým nadšením povedať, že v našom zozname rádiológov figurujú najväčšie kapacity sveta ako: Profesor Donald Resnick, ktorý je považovaný za špičkového odborníka v oblasti svalovo-kostrovej rádiológie, alebo Dr. Laurence Bellaiche ktorá je hlavnou lekárkou Olympijského tímu Francúzska či futbalistov z FC Arsenal a mnoho ďalších,“ povedal Lukáš Alner, spoluzakladateľ Diagnose.me.
Lekári sú do tímu Diagnose.me vyberaní a kontrolovaní Odbornou lekárskou komisiou, ktorá zároveň slúži ako poradný orgán a je medicínskym garantom celého projektu.

Čo je druhý lekársky názor

Je to odborný názor druhého lekára na tú istú diagnózu pacienta. Prispieva k väčšej istote a bezpečnosti pacienta, ale aj adekvátnosti zvolenej liečby či jej verifikácii. Na Slovensku nie je  všeobecne v legislatíve upravené toto právo pacienta na odborný názor druhého lekára. Inak je to ale v Českej republike, kde inštitút „second opinion“ zakotvili v zákone v roku 2012. Českí pacienti majú teda nárok, aby im bola z verejného zdravotného poistenia hradená konzultácia a prípadne aj doplňujúce vyšetrenia u iného lekára rovnakej špecializácie.
Informácie o tomto príspevku

Vydané 15. júna 2014
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »



Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

  • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
  • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
  • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
  • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

    Budúcnosť softvérového dizajnu

  • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
  • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

    Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

  • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.