Slovenská fotoaplikácia Droppie zdieľa fotky podľa lokality

Autor: | Publikované: 24. februára 2015
Článok obsahuje tieto témy:  , , , ,

Aplikácia Droppie umožňuje používateľom, aby umiestnili fotografie v skutočnom prostredí, ale vo virtuálnej forme. Každý, kto príde na určité miesto s GPS súradnicami, môže zobraziť fotky dropnuté už predtým inými používateľmi. Jednoduché a geniálne!

 

Mohlo by sa zdať, že rôznych fotoaplikácií pre telefóny a tablety je až zbytočne veľa. Instagram, Snapchat … aby si človek hodil kockou, ktorú z týchto služieb bude používať. Až by sa mohlo zdať, že pravdepodobnosť, že niekto vytvorí niečo originálne a nové, je takmer nulová. Nie je tomu však tak. Slovenskému tímu vývojárov sa podarilo vytvoriť pomerne neobvyklú a veľmi zaujímavú fotoaplikáciu, ktorá má skutočne vydarený koncept. A jej meno je Droppie.

 

Len pre zaujímavosť, naslednovné promo video sa nakrúcalo v Bratislave:

 

 

Už samotný názov naznačuje princíp tejto aplikácie. Ten spočíva v tom, že zaobstaráte fotku a potom ju virtuálne zanecháte na mieste (teda „dropnete“). Takto si počína každý z užívateľov tejto služby. Tým sa pochopiteľne objavujú na rôznych miestach rozličné fotografie a keď na niektoré miesto s fotografiou dorazíte, aplikácia vám ju sama zobrazí a vy na ňu môžete reagovať svoju vlastnú fotkou. To prepožičiava tomuto kúsku ohromný potenciál, ktorý by nebolo dobré hodiť za hlavu.

Aplikáciu Droppie rozhodne môžeme odporučiť, pretože s rastúcim počtom užívateľov na vás budú všade vyčkávať (snáď) príjemné prekvapenia v podobe fotografií.

 

Cover artStiahnite si aplikáciu Droppie zadarmo z Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droppie.droppie

Vybrané príspevky »

Technológie od Epsonu vytvorili jedinečné expozície v Dome Maríny v Banskej Štiavnici

V Banskej Štiavnici na návštevníkov mesta čaká unikátna zážitková expozícia, ktorá krásnym spôsobom spája moderné technológie a ľúbostnú poéziu.

, , , , , , , , , , , , ...
20. septembra 2018

Najnovšie príspevky